Featured Mommy&Baby

Pohádka o spaní

20. 8. 2019

Dnes vám budu vyprávě pohádku. Protože pohádky k usínání přece patří. Pohádky vždy mají dobrý konec a hlavní hrdina šťastně překoná všechny těžké zkoušky a příkoří, která jsou na něj nachystána:).

Byla jednou jedna maminka a tatínek, kterým se narodila malá princezna. Když jsi ji přivezli domů z porodnice, položili ji do krásné postýlky, hned vedle tvé svojí. A celé dny a noci, vždy když holčička spokojeně oddychovala ve svém hnízdečku, se na ni se zatajeným dechem chodili dívat.

Princezna rostla jako z vody a dělala svým rodičům jen samou radost. Každou noc ji maminka držela za ručičku, když usínala ve svém hnízdečku. Když ji probudilo miminkovské trápení a tiše zpívala ukolébavky. Tatínek Princ ji hladil po vláskách a když bylo trápení převeliké, vzal svoji holčičku do náruče, aby ji utišil.

Princezna rostla a rostla, až jí bylo hnízdečko malé a bylo třeba pořídit dívence její první peřinku. A protože se jednalo o princeznu bylo jasné, že dečka musela být z těch nejjemnějších materiálů a ozdobena jak jinak, než princeznovskou korunkou;). Z holčičky a její dečky se staly věrné kamarádky. Nazývala ji nežně Hají a nikdy jedna druhou nenachala na holičkách. Anička ji brala všude s sebou a objevovali společně svět. Peřinka jí v zimně hřeje, v létě chladí a když je holčičce ovej nežně jí objímala.

Jak to už ale nejen v pohádkách bývá, všichni rosteme a princezna ve svých 20 měsících začala pokukovat po další místnosti v království. Pokoji plném knížek, hraček a dalších dobrodružstvích. Netrvalo dlouho a rozhodli se společně s Hají, že zkusí v princeznovském pokoji spinkat. Přestože to mamince malé princezny bylo moc líto a prvních několik nocí dokonce potají plakala do polštáře, byla na dívenku moc hrdá. Klid a ticho, do kterého se princeznin pokoj večer ponořil, se dívence zalíbilo a naučila se spinkat celou noc.

A stejně jako vždy po čase na svých dětech zaznamenáme, že najednou ve všech kalhotech čekají velkou vodu. A z mikin pomalu začínají být trička s krátkým rukávem. Naši uličnici začaly z pod její milované Hají čouhat nožky:)…Bylo na čase pořídit větší velikost, ale protože neopouštíme staré známé pro nové:). Hají je stále princezny nejlepší přítelkyně, jen v postýlce si našla své místo i nová květinová kámoška, která je obě věčer schová pod svá ochranná křídla a mohou se vydat společně do říše snů.

Ale ještě teď, půl roku poté, se i malé princezně sem tam posteskne po hřejivém pohlazení. Po ruce, která dává pocit bezpečí, nebo mámině náruči, ráda si maminku k sobě v noci přivolá nebo dokonce hupsne k mámě a tátovi do postele. Ale vždy věrně v náručí objimá svoji Hají. A maminka je s láskou k sobě přivine a potají si přivoní k holčičině vláskům, jako když byla malinké miminko.

Krásnou doboru noc vaše Černé Káče

You Might Also Like

Žádné komentáře

Napište komentář

Přejít k navigační liště